Książki polecane przez czytelników:
- GRAHAM – Poldark
- HESS – W niemieckim domu
- TOKARCZUK – Prawiek i inne czasy, Podróż ludzi księgi,
- MRÓZ – seria z J. Chyłką
- LINGAS -ŁONIEWSKA – Bezlitosna siła
- MORRIS – Tatuażysta z Auschwitz
- DEMPSEY – Anioł z Auschwitz
- JAX – Zemsta i przebaczenie
- HIGGINBOTHAM – O północy w Czarnobylu
- DE WIND – Stacja końcowa Auschwitz. Moja historia z obozu.
- HLAD – Długi lot do domu
- MOYES – Światło w środku nocy
- GLUKHOVSKY – Metro 2033 …
- Michalak – Drań, i inne..
Związek Radziecki, rok 1956, trzy lata po śmierci Stalina. W społeczeństwie, w którym władzę sprawują przestępcy, a niewinni siedzą w więzieniach i łagrach, kończy się okres najgorszego terroru w historii. Nikita Chruszczow obiecuje reformy, są jednak siły, które nie potrafią wybaczyć ani zapomnieć przeszłości.
Dalsze dzieje przeklętej rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet. Książka jest kontynuacją ,,Hanki”
Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.
„W zapomnieniu” to pełna dramatyzmu, emocji i uczuć opowieść o próbie znalezienia właściwej drogi w życiu i o tym, że prawdziwej miłości nie da się zapomnieć ani odrzucić.
Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość – ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków – jak dalej potoczą się losy bohaterów zobaczycie sami czytając książkę.
Są szuflady, które na zawsze powinny pozostać zamknięte… Laura po latach spędzonych z dala od rodzinnego domu dostaje telegram. Wieści o tym, że jej babka – niegdyś bliska osoba, z którą była skłócona, nagle i niespodziewanie odchodzi. Za namową swej nowej rodziny wsiada w samolot, by pożegnać przeszłość. Zamknąć rozdział, który od lat nie daje jej spokoju.
Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy… cudów.
Po pierwsze, jest to powieść o miłości. Na pierwszym planie jest namiętna i dzika, przepojona fatalizmem i sięgająca aż po grób miłość młodej Polki i Ukraińca (pół-Bojka, pół-Łemka), po drugie, jest to powieść o polskich Kresach wschodnich. To doskonała ściągawka z historii Polski. Nawet jeśli ktoś jest zupełnym ignorantem i nic nie wie na temat historii Ukrainy, dzięki powieści Srokowskiego pozna najważniejsze fakty związane z polskimi Kresami w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej.
Początek 1942 roku. Europa pogrążona jest w najkrwawszej z wojen. Kapitan Bolesław Nieczuja-Ostrowski, szef uzbrojenia Okręgu Krakowskiego Armii Krajowej, poszukuje możliwości dozbrojenia krzepnącej polskiej konspiracji. Pod bokiem Niemców, postanawia rozpocząć produkcję materiałów wybuchowych i broni maszynowej na skalę przemysłową. Jednocześnie wraz z rodziną i przyjaciółmi codziennie stawia czoła tropiącym go gestapo i policji.
„Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera? O tym chcę pisać. I o tym, co tu jedzą, jak płuczą złoto, pieką chleb, modlą się, leczą, marzą, walczą, tłuką po mordach…
Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: Witajcie na Kołymie – w złotym sercu Rosji”. – Jacek Hugo-Bader