„Nie mam szefa i nie chcę tego zmieniać” -  tak mówi autor sam o sobie. Zwiedzanie Puszczy Amazońskiej, Kamczatki i Syberii i innych odległych miejsc pozwala na zamieszczenie autentycznych reportaży i wydarzeń w książkach. Podczas spotkania autor zapoznał młodzież ze swoimi przygodami, odległymi kulturami  oraz z miejscami które odwiedził podczas dalekich podróży.

Na początku spotkania, pisarz poprosił młodych ludzi, by nie starali się być grzeczni i potulni lecz zwyczajnie kulturalni. Zażyczył sobie wprost, by kwestionowali jego tezy, poddawali w wątpliwość, to co przedstawia; wtedy istnieje możliwość konstruktywnej dyskusji. Tego rodzaju podejście do młodych czytelników spowodowało, że spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze, pełnej humorystycznych akcentów.
Zarówno autor jak i uczestnicy spotkania opuszczali naszą placówkę bardzo zadowoleni i pełni dobrych wrażeń.