Archiwum

WYGRANA!!!
Książki i pufy wygrała biblioteka w Rozkopaczewie.
Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą bibliotekę w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie” .

W czwartkowy ranek 28 listopada w progi biblioteki Ostrów Lub. zawitały maluchy z tutejszego Przedszkola, grupa Tropiciele. Przygotowane dla nich zajęcia pozwoliły im odbyć małą podróż do przeszłości, śladami tajemniczych zwierząt – dinozaurów.

Miś dla dzieci, kojarzy się z ciepłem i dobrocią, bohater bajek i filmów. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Podczas spotkania z Misiem w bibliotece w Ostrowie dzieci wysłuchały krótkich wierszy o Misiu przy akompaniamencie muzyki co dodawało uroku całej akcji, ponadto dzieci otrzymały  kartki do malowania, jednym słowem Miś był bardzo zapracowany a dzieci zadowolone z zabawy. Dziękujemy dyrekcji Przedszkola do włączenia się w naszą akcję i paniom wychowawczyniom poszczególnych grup oraz wspaniałym dzieciakom a w szczególności pani Karolinie, która wcieliła się w rolę Misia.

25 listopada to święto wszystkich misiów. Do biblioteki w Rozkopaczewie przybył tym razem polarny biały miś, aby spotkać się z przedszkolakami. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki, zaśpiewały oraz powiedziały wierszyki. Na zakończenie Miś rozdał dzieciom pyszne słodkości. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

15 listopada w bibliotece w Rozkopaczewie, pracownicy KRUS z Lubartowa przeprowadzili i szkolenie z dotyczące bezpieczeństwa w pracach rolniczych , zagrożeń oraz sposobu ich likwidowania a także procedurą zgłoszenia wypadku. Panie chętnie odpowiadały na zadawane pytania, które wynikały w czasie szkolenia. Po szkoleniu przeprowadzony został konkurs, związany z tematami poruszanymi podczas spotkania. Oprócz nagród za udział w konkursie uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze oraz broszury i ulotki. Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.

12 listopada po raz kolejny odbyło się spotkanie z najmłodszą grupą przedszkolaków - Krasnoludki wraz z Paniami opiekunkami. Maluchom czytane były wierszyki i opowiadania gdzie bohaterem był Miś. Za wielkie zainteresowanie dzieci otrzymały zakładki do książek.

W ramach projektu dla dzieci w wieku 3-6 lat ,,Z książką na start" -do końca października rozdanych zostało 82 wyprawki dla dzieci, które zostały przyprowadzone przez rodziców do biblioteki i zapisane jako czytelnicy. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Seniorzy w z Klubu Seniora przy Lubelskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża w środę  9 października odwiedzili urocze miejsce w pobliżu Ostrowa Lubelskiego.   Grupa lubelskich seniorów zrzeszonych przy Lubelskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża odwiedza cyklicznie  atrakcyjne miejsca w naszym województwie. Na stałe w kalendarzu  wpisane jest jesienne grzybobranie. Z ogromną niecierpliwością seniorzy wyczekują  tej pory roku kiedy to, z koszykami mogą penetrować leśne tereny. Po wielu dyskusjach gdzie pojechać, w tym roku padł wybór na lasy parczewskie.

Tym razem w bibliotece w Rozkopaczewie noc bibliotek odbyła się pod hasłem ,,Znajdźmy wspólny język". Uczniowie klasy V odwiedzili bibliotekę w godzinach wieczornych. Z kocykiem i ulubioną książką spędzili kilka godzin wśród wielu innych książek. Były konkursy, gry i zabawy. Pani Henryce Siepsiak dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu akcji.

6 września po raz ósmy odbyło się Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Kolechowicach. Uczniowie klasy Vlll czytali fragmenty noweli ,,Katarynki‘’ Bolesława Prusa . Dziękujemy za udział w naszej corocznej akcji i  przygotowanie  pani Elizie Sidor.

Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego zaprosiłyśmy przedszkolaków grupę Biedronki do głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom”. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. A dobrze dobrana książka dla dziecka bawi i jednocześnie uczy.