Konkursy

Nasi Kochani Czytelnicy!
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie ,, Z jakiej książki pochodzi cytat” serdecznie dziękujemy. Każdy uczestnik, który poprawnie udzielił odpowiedzi na nasze pytania otrzymał nagrodę niespodziankę.

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki biblioteka ogłasza konkurs literacki pt. ,,Przygoda z bohaterem książki.”

Celem konkursu jest rozbudzenie pasji czytelniczej, zamiłowania do literatury, podkreślenie roli czytania i książki w życiu człowieka oraz kształtowanie wyobraźni naszych uczniów poprzez tworzenie prac literackich.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III – VIII. Prace należy przesyłać na adres biblioteki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do 20 marca 2021r. Praca powinna zawierać co najmniej 1 stronę kartki A4 pisanej na komputerze. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 marca 2021 r. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trzech kategoriach wiekowych

 

 

 

  1. Klasa III
  2. Klasa IV – VI
  3. Klasa VII –VIII

Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Mamy nadzieję, że wszyscy przeżyjemy nowe przygody ze znanymi bohaterami w świecie wyobraźni i magii.

Zachęcamy do twórczej przygody!

Poprawne odpowiedzi:

1) O. Tokarczuk „Podróż ludzi Księgi”

2) R. Mróz „Zaginięcie”

3) E. Orzeszkowa „Nad Niemnem”

Nagrodę główną (książkę O. Tokarczuk „Czuły narrator”) zdobyła Anna Suszczyk-Bójczuk.

Wyróżnienia w postaci kalendarzy zdobyli:

Anna Gruszczyk

Iwona Abramik

Natalia Taras

Marta Duda

Katarzyna Taras

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom

Obrazek oklaski

DECYZJĄ SEJMU ROK 2021 W POLSCE BĘDZIE ROKIEM…

Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza.

Cypriana Kamila Norwida, wybitnego poety, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artysty sztuk pięknych. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin.

Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów . W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin poety.

Tadeusza Różewicza – wybitnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, głęboko związanego z losem pokolenia wojennego, W 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin.