Po wakacyjnej przerwie i dobrej współpracy z dyrektorem przedszkola p. Beatą Filipek, ponawiamy cykl spotkań przedszkolaków w Samorządowej Bibliotece - Ostrów Lubelski.
W dniu 17 września dzieci z miejscowego Przedszkola odwiedziły bibliotekę razem z panią wychowawczynią Eweliną Grunt.

Tak, bardzo czekałyśmy na maluchów. Większość z nich była już u nas, a dla niektórych jest to pierwsze spotkanie z naszą placówką. Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W wakacje zakupiłyśmy dla najmłodszych piękne książeczki. Z bogatej oferty wydawnictw dla najmłodszych na to spotkanie została wybrana książeczka „Kicia kocia w bibliotece".
Obejrzały zgromadzony księgozbiór bibliotecznych. Dowiedziały się co to jest biblioteka i usłyszały jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Po wspólnym przeczytaniu opowieści o małym kotku, przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, która bardzo im się spodobała.

{gallery}archiwalne/Spotkanie_przedszkolakow{/gallery}