Wystawa "Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946".
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przez cały październik w bibliotece w Ostrowie Lubelskim   można było  oglądać wystawę poświęconą legendarnej sanitariuszce, której losy splotły się z tragiczną historią Polski okresu II wojny światowej.

Patriotyczne korzenie i tradycyjne wychowanie oraz wojna, która zabrała oboje rodziców, ukształtowały charakter „Inki”, która nie zawahała się poświęcić życia walce o Polskę „czystą jak łza”. Wierna ideałom i niezłomna do samego końca, potrafiła zachować się „jak trzeba”, mimo że w momencie śmierci nie miała ukończonych 18 lat.  Wystawę obejrzało ponad 200 osób.