W ramach projektu dla dzieci w wieku 3-6 lat ,,Z książką na start" -do końca października rozdanych zostało 82 wyprawki dla dzieci, które zostały przyprowadzone przez rodziców do biblioteki i zapisane jako czytelnicy. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Tych którzy jeszcze nie zapisali swojej pociechy do biblioteki - zapraszamy. Wyprawki czekają.