Aktualności

W  Bibliotece  odbyło się kolejne spotkanie z grupą mieszkańców DPS, które miało na celu promocję naszego regionu dotyczącą historii i legend,a także kontakt z ludźmi umiejących opowiadać o starych dziejach. Tym razem biblioteka gościła ,,Leśnego dziadka z dalekiego lasu", który zapoznał naszych gości z legendą dotyczącą nazw rzek: Konotopy i Piwonii. Zainteresowanie legendami rośnie, co za tym idzie -  w planach następne spotkanie. Legendy są naszym dziedzictwem narodowym i pierwszym elementem folkloru i tradycji, służą do poznania naszej małej ojczyzny.

 

 

W ramach projektu Mała książka - wielki człowiek za każdorazowe wypożyczenie książki dzieci otrzymują naklejki,     a za uzbieranie dziesięciu otrzymują dyplom oraz nagrodę. Oto kolejni nasi wielcy czytelnicy.Gratulujemy!!!

 

 

 W ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie Dobrej Wróżki z dziećmi z Przedszkola wraz z panią Małgorzatą Wnuk. Dzieci przebrane za różne postacie z bajek prezentowały swoje przepiękne stroje. Misją takich spotkań jest dojście do najmłodszych grup przyszłych czytelników oraz rozbudzanie literaturą dziecięcą.

 

Moja -Twoja - Nasza - Biblioteka jest przedmiotem na topie Tygodnia Bibliotek jest otwarta dla Wszystkich Czytelników czytających a także zainteresowanych działalnością biblioteki.
Grupa osób z Domu Pomocy Społecznej z opiekunką p. Sylwią Smyk podczas wizyty w bibliotece wysłuchała kilku legend dotyczących naszego regionu.

,,Legendy, opowieści, opowiadania" to tytuł zbioru opowiadań uczniów klasy V i VI, którzy w ramach ogłoszonego konkursu stworzyli niesamowite historie dotyczące swojej miejscowości, pochodzenia oraz wydarzeń. Pod recenzenckim nadzorem pani Moniki Makowskiej zbiór opowiadań jest do wypożyczenia w bibliotece. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

 Podczas  ,,Tygodnia Bibliotek" w Kolechowicach, czytelnik wybierał książkę nie widząc tytułu i autora. Młodsi czytelnicy pod hasłem ,,Moja Twoja Nasza - Biblioteka !"chętnie korzystali ze zbiorów biblioteki, zachęcając także swoich kolegów.

 

W odsłonie Tygodnia Bibliotek w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Ostrowie Lubelskim zostawiono pewien ślad, duże zainteresowanie bajkami napisane przez polskich poetów: Konopnicką, Tuwima, Brzechwę, z którymi zapoznali się przedszkolacy, którzy odwiedzili bibliotekę z panią Eweliną Grunt.

 

 

,,Wspólna przygoda z Jackiem, Wackiem i Pankrackiem w bibliotece" pod takim hasłem uczniowie klasy I SP w Rozkopaczewie wzięli udział w konkursie ze znajomości lektury rozpoczynając Tydzień Bibliotek.

,,Była sobie książka" - to tytuł wystawy, którą można oglądać w bibliotece w Rozkopaczewie podczas Tygodnia Bibliotek do 15 maja. Tutaj nic nie ginie a stare zaczytane książki dostają drugie życie i trafiają na wystawę. Wszystkie eksponaty pochodzą z kolekcji czytelników biblioteki.

Podczas wizyty w bibliotece grupa przedszkolaków Odkrywcy z Przedszkola Samorządowego z zainteresowaniem wysłuchali przeczytanych bajek, z okazji zbliżającego się Dnia Książki, znanych polskich autorów: M. Konopnickiej, j. Brzechwy, J. Tuwima oraz zapoznali się z bogatym zbiorem literatury dla dzieci.

 

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki bibliotekę odwiedzają uczniowie z pobliskich szkół. 19 kwietnia bibliotekę w Ostrowie Lubelskim odwiedzili uczniowie klasy I ze SP w Brzeźnicy Bychawskiej, którzy obejrzeli wystawę ,,Zapomniane ogniwo" oraz wysłuchali legend pt. ,,Tyśmienica" oraz ,, O przebiegłej wdowie"