Aktualności

Konkurs Czytelnik Roku 2023 – rozstrzygnięty!

Pod koniec każdego roku w bibliotece odbywa się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego za dany rok. Na podstawie kart wypożyczeni oraz zasad przestrzegania regulaminu bibliotecznego została sporządzona lista osób, które otrzymały tytuł Czytelnika Roku 2023. W tym roku  taki tytuł otrzymały.

Biblioteka Ostrów  Lubelski:

Kategoria czytelnicy do 5 lat – Wolska Elżbieta,

Kategoria czytelnicy od 6- 12 lat: Janiak Aleksandra, Gontarczyk Cezary,

Kategoria czytelnicy od 13 – 19 lat: Janiak Julia, Lipski Marcin,

Kategoria czytelnicy dorośli :Antonik Wanda,  Antonik Róża, Bielecka Małgorzata, Czabaj Elżbieta, Czyż Wiesława, Frankowska Ewa, Madyniak Maria, Niedbalska Eleonora, , Wiśniewska Maria, Wolska Lucyna

Biblioteka Rozkopaczew:

Kategoria czytelnicy do 5 lat: Dzido Kamil, Iwanek Julian,

Kategoria czytelnicy 6 -12 lat: Bartkowicz Nikola, Dzido Daniel, Puchacz Oliwia,

Kategoria czytelnicy 13 - 19 lat: Abramik Amelia, Puła Piotr,

Kategoria dorośli :Bodek Anna, Frączek Anna, Jóźwiak Maria,

Biblioteka Kolechowice:

Kategoria czytelnicy od  6 -12 lat: Ulatowska Magda, Walkiewicz Marcela, Lato Jakub

Kategoria czytelnicy 13-19 lat : Filipek Martyna, Ulatowska Maja

Kategoria dorośli: Krzywicka - Dzioch Ewa

 

Konkurs  ,,Bajkowe przebranie”

W bibliotece w Rozkopaczewie odbył się coroczny konkurs na najciekawsze przebranie bajkowe. Celem konkursu było rozbudzanie zamiłowania do sięgania po książki, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka, pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych oraz pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła. Pomysły jak i stroje były przepiękne. Były księżniczki, wróżki,  smoki i wiele innych ciekawych postaci. Rodzicom oraz dzieciom dziękujemy za zaangażowanie.

 

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie naszych czytelników postanowiliśmy w tym roku  otworzyć bibliotekę także w soboty. I tak poniżej prezentujemy datę oraz bibliotekę która jest otwarta w poszczególną sobotę.

13.01 – biblioteka w Rozkopaczewie

20 .01 – biblioteka w Rozkopaczewie

27.01 – biblioteka w Kolechowicach

W czwartkowe popołudnie 7 listopada czytelnicy biblioteki mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dorosłych- Moniką Teresą Rudzką. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia samej osoby autorki oraz poznania życia prywatnego. Autorka odpowiadała na liczne pytania dotyczące procesu twórczego oraz planów wydawniczych. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Dziękujemy autorce oraz naszym czytelnikom za wspólnie spędzony czas.

Biblioteka w Rozkopaczewie gościła panią Renatę Jakimiuk, która zapoznała najmłodszych naszych uczniów z Coppelią - bajką baletową. Historię Coppelii poznaliśmy dzięki współpracy z Biblioteką Powiatową w Lubartowie.

 

                                  

Zapraszamy do udziału w VII ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych
Klasy 1-3, Klasy 4-6, Klasy 7-8. Zainteresowanych zapraszamy do naszych bibliotek, bibliotek szkolnych oraz na stronę www.wielkaliga.pl

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Uczniowie klas II i III SP w Ostrowie Lubelskim spotkali się z autorem książek dla dzieci. Pan Wiesław opowiadał ciekawe historie oraz opowiadał jak powstają jego książki.

 

Za nami Noc Bibliotek w Ostrowie Lubelskim, która odbyła się w późnych godzinach wieczornych. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy VI z wychowawcą panią Beatą Czapską. Pod hasłem ,,Absurd nie czytać" opowiadane były straszne historie, czytane ulubione książki oraz rysowani bohaterowie książek.

 Samorządowa Biblioteka Publiczna jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki ,,Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: cztery komputery stacjonarne oraz dwa laptopy. Koszt ogółem zadania wynosił 19 000.00 zł, z tego 16 000.00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.